[Syndy ze Srbeckých luhů]

 

SRAZ SETRŮ - říjen 2010

Ve dnech 15.10. - 17.10.2010 jsme se zúčastnili "srazu setrů", jehož organizace nám doslova spadla do klína. Vše se podařilo domluvit a díky vstřícnému jednání správce i majitele kempu nebyl problém ani s nenadálými odřeknutími účastníků a s dalšími problémy v organizaci. Při konečném zúčtování jsem byl "v mínusu" jen dvacet korun, což považuji, vzhledem ke zmíněným problémům, za skvělý úspěch.

Začali jsme se scházet již v pátek v podvečer - do kempu jsme dorazili jako první okolo 16 hodiny, jen pár minut po nás přijela  Lucka Skoupá se svojí fenkou AS Carinkou (Camellia Brillanti Davaroni). Ještě do večeře stačili dorazit i Jarda Šeda se svým malým Goldíkem (AS Latin Lover High dreamer in gold) a Zbyněk s Petrou s angličanem Falkem (Falko od Alpské protěže), basenji Mody a ridgebackem Simbou, z Prostějova přijeli Michal s přítelkyní Hankou a jejich dvouletou irčankou Molly. Již za padající tmy přijeli poslední páteční návštevníci - Nicol Balajková se svým přítelem Pavlem a border kolií Tracy. Páteční poměr tedy činil 5 setrů kontra 3 nesetři. :-)

V pátek večer nám počasí relativně přálo (nepršelo) a společnými silami jsme rozdělali oheň. Při jeho světle a teple se nám hezky povídalo (a popíjelo) a probrali jsme všemožné psí i nepsí věci... :-)

 

páteční hemžení při příjezdech

 

Sobotní ráno začínalo jak jinak než snídaní, na kterou jsme všichni dorazili samozřejmě řádně odpočinutí a do růžova vyspinkaní. :-) Po snídani jsme vyrazili do lesů v blízkosti kempu. Celé okolí je doslova protkáno četnými rybníky (na nichž právě probíhaly lovy na kachny) a tak není divu, že se nám podařilo jeden takový rybník obejít dokola a tím kompletně zabloudit... :-) Najít cestu zpět nám pomohla moderní satelitní technika.

Jarda s Luckou konzultují naší pozici s moderní technikou   /   Michal a Molly

 

 Když jsme před obědem dorazili do kempu, již tam na nás čekali noví návštevníci. Celkem přijelo osm dalších irčanů, ale někteří odjeli hned pryč než jsme se stihli naobědvat. Pro představu mohu zmínit například Helenu a Vojtu z Davle s Cedrikem, Pavla s Aničkou a setřicí Amy, Hanku a Romana s irčany Dorem a malinkou Daisinkou. Nechali jsme hafany proběhat, očuchat a vyřádit a šlo se na společnou fotografii. Po dlouhém "boji" se podařilo vše naštelovat a stisknout spoušť.

společné foto těch, co hned neodjeli

 

Po společném focení a vyzkoušení si nezbytných postojů jsme vyjeli vztříc našemu sobotnímu výletu - cíl = rozhledna Karasín a přilehlé vodní dílo Vír. Od rozhledny jsme se vydali na společnou procházku, na které se setři nezapřeli a ihned začali "hledat" v poli, ve strništi, v bodláčí, prostě kde se dalo. Netrvalo dlouho a narazili jsme na srny. Nejaktivnejší byly "angláni" Falko a Gold, který srnu nekompromisně prohnal. Nějakou tu minutku jsme na něj museli čekat, než se vrátí. Les měl krásné podzimní barvy a vůbec celá procházka se vydařila, nikdo se neztratil, nikdo se nezranil. :-) Na zpáteční cestě se většina pokochala výhledem na vysočinu z rozhledny a jelo se do kempu na večeři. Večer nám již počasí přálo méně a tak z plánovaného ohně sešlo a pro tentokrát jsme seděli a klábosili ve společenské místnosti (s přímotopem), kterou jsme dostali k dispozici. I tento večer se povedl a doufám, že se všichni přítomní dobře bavili. :-)

čekání až se Gold vrátí...

Karasínský výhled

 

 Jarda a Lucka se svými angličany odjeli ještě v sobotu večer, Michal s Hankou a Molly a Nicol s Pavlem a Tracy v neděli ráno a tak my, co jsme zbyli, jsem se ještě domluvili, že vyrazíme někam na dopolední procházku a vyvenčení. Dojeli jsme do blízkého lesa, kde jsme tu naší dravou zvěř vypustili. :-) Prošli jsme pořádný kus lesa, Roman si nasbíral hříbky do polévky (nebo na smaženici?), na slunné mítince jsme nezapomněli ani na společné foto a pak se již definitivně vyrazilo směr domů. Hanka s Romanem až do Zlivi u Českých Budějovic, Zbyněk s Petrou do Brna, no a my jak jinak než na vlak. :-D 

čtyři poslední setři

 

Domů jsme přijeli v půl třetí, po sprše si Eddie ustlal a snažil se dospat všechno to, co zanedbal. Znamená to, že jsme ho museli k jídlu budit, hned potom usnul znova a spal a spal až do rána. Tak hodného psa jsme doma už dlouho neměli... :-)

 

Všem chci moc poděkovat za účast a doufám, že se zase někde potkáme!

 

 

fotogalerie 

 

naše klasická fotogalerie:

  

 

Fotogalerie dalších účastníků:

Fotky na rajčeti od Zbyňka a Petry ZDE 

Pár fotek i v aktualitách na stránkách Lucky ZDE

Další jsou i v aktualitách na stránkách "Daveláků" ZDE

 

 

 

Prosím, kdybyste měli někde na internetu svoje fotografie, pošlete mi odkaz, rád ho zde zveřejním, děkuji.

 

Diskusní téma: SRAZ SETRŮ 2010

Datum 26.10.2010
Vložil Tonda
Titulek poděkování

Lucko, moc děkuju za pochvalu! :-)

Datum 22.10.2010
Vložil Lucka - Davaroni
Titulek sraz...

Tondo, moooooooooooc hezky jsi to napsal :o)

 

2009 - 2012 Všechna práva vyhrazena

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode