[Syndy ze Srbeckých luhů]

 

Sraz setrů - jaro 2011

Na předposlední dubnový víkend byl naplánován SRAZ SETRŮ do Jižních Čech, abychom střídali části republiky. Ač bylo setkání plánované velmi dlouho, celý půlrok byla známa lokalita i termín, téměř nikdo toho nevyužil, z přespolních a dokonce ani z místních. Co mi jde na mozek ještě méně je uspořádání jiných setkání na jiných místech... Přitom zde byl zcela prázdný velký kemp (2km od Hluboké nad Vltavou), velmi výhodné bylo spojení srazu a účasti na českobudějovické mezinárodní výstavě (plus případné nahlášení do soutěže chovatelských skupin, párů a podobně), pro nezkušené psy a majitele získání zkušeností s výstavami, možnost cvičení na živé i mrtvé zvěři, prostě velká spousta možností, kterých nebylo využito. Je to opravdu velká škoda a nevím, jestli se ještě někdo bude "namáhat", když o to není zájem (i přes počáteční nadšení).

Ale co by to bylo za sraz, kdyby se nesešlo alespoň "tvrdé jádro setřích srazů" - Zbyněk s Falkem doprovázený Peťou; já, Kaťula a Eddie; a samozřejmě Hanka s Romanem a tentokrát jen s Daisy (Dor se v pátek ráno zranil na pacce).

My a Zbyněk jsme vyrazili z Brna již ve čtvrtek večer, abychom se vyhli pátečnímu provozu na dálnici. V klídku jsme dojeli do Jižních Čech a ještě týž večer se vydali za Janou (CHS Alpská Protež) na návštěvu. Tam nás přivítala veliká anglická smečka, doplněná krásnou irskou babičkou a malinkou "rourou" - tříměsíční štěně jezevčíka.

 

Páteční den jsme strávili relaxací a prohlídkou Hluboké nad Vltavou. Po nezbytných fotkách v zámeckých zahradách a výborném obědě nesměla chybět odpolední kávička u Jany. :-) K večeru se začali sjíždět ostatní účastníci - Lucka s angličankou Merybell a přijeli se podívat i majitelé irčanky Bajy Lucky Red Joker - Katka a Michal z Českých Budějovic. Nesmělo chybět vypuštění psů do polí a luk a následný táboráček.

Sobota byla ve znamení mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích. Celá výstava se náramně povedla, kruh byl umístěn na trávě, počasí přálo a i přes velmi přísné posuzování paní rozhodčí (Simona Svatoňová) se povedly i výsledky, zejména u Falka (CAC, r.CACIB), Elis od Alpské Proteže (CAC, r.CACIB) a Daisy (CAJC). Vítězem AS se stala Connemara's Cheyenne, GS vyhrála Maria Matilde Scotch Dama Krkonoše, IČBS se zúčastnili dvě fenky a mezi nimi nebyl zadán titul BOB, IS vyhrál možná trochu překvapivě Andvarinaut Elimar Doubrava. Nesmím opomenout druhé místo mezi všemi chovatelskými skupinami pro Alpskou Protěž! Večer nesmělo chybět posezení u ohně a probrání všech zážitků. :-)

I když se večerní posezení trochu protáhlo, ráno jsme opět vyráželi na výlet, tentokráte jen "tvrdé jádro". Měli jsme v plánu navštívit zříceninu Karlův hrádek na okraji Hněvkovické přehrady. Ten jsme nakonec vyměnili za výhled po okolí a procházku po rozkvetlých jihočeských loukách. Celý den byl vydařený, slunečný a plný setřích zážitků.

Odpoledne jsme vyrazili zpět do Brna a již teď se těšíme, až se naše tvrdé jádro sejde znovu, doplní nás příště někdo? Nevím, nevím...

 

FOTOGALERIE

Naše klasická fotogalerie:

 

 

Fotogalerie dalších účastníků:

Fotky od Hanky a Romana z výstavy ZDE

Fotky od Jany z výstavy ZDE

 

Diskusní téma: Sraz setrů - jaro 2011

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

2009 - 2012 Všechna práva vyhrazena

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode