[Syndy ze Srbeckých luhů]

Poslední události

13.07.2011 12:09

Od dubnové výstavy v Českých Budějovicích uběhlo již spoustu vody. Co se v naší malé setří domácnosti událo? Již jsem zmínil mojí zaneprázdněnost i získání prvního oficiálního postavení v rámci klubu chovatelů, ale co třeba setří události?

Ze smutku jsem ani nezmínil jednu důležitou věc - chybělo málo (doslova pár hodin) a byli jsme o jednoho pejska bohatší. V pražském útulku se ocitla fenka červenobílého setra, poslední vrh z chovatelské stanice Bohemia Thalset. Chvilku jsme sledovali její osud, než jsme se rozhodli, že bychom se jí ujali. Vše jsme již měli domluvené na nedělní ráno, přibližně v deset hodin dopoledne jsme měli přijet do útulku, na fenku se podívat a samozřejmě si jí odvézt. Ale co čert nechtěl, v sobotu v pět hodin odpoledne si někdo jiný setřici z útulku vzal (pozor,původní majitel to nebyl). Opravdu chybělo jen pár hodin a byli jsme o setra bohatší. Ale celá epizoda tímto nekončí! Ve středu se tato holčička ocitla v útulku znovu! Prý se nesnesla s dítětem nového majitele... Dva dny a šup s ní zpátky... Ještě ten samý týden v pátek již byla z útulku pryč a od té doby se snad má dobře...

V polovině června se do naší domácnosti přeci jen další setr dostal. Na víkend jsme dostali na hlídání Fredu z Želečky od Verči Otýpkové. Náramně jsme si tento víkend užili! Fotky zcela jistě budou ve fotogalerii!

Již na dubnovém jihočeském srazu jsme zjistitli, že Hanka Bočková má nahlášenou výstavu na červen do Brna. To jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít a co víc, nabídli jsme jí možnost noclehu v našem bytě. Zároveň se připojila Lucka Marečková se svojí Jessie a setří parta tak již byla kompletní. Lucka dorazila již v pátek v poledne, se svojí kamarádkou Eliškou a jejím skorovlkem, československým ovčákem Dingem. Večer přijela Hanka s Romanem a Daisy. Nemohlo chybět malé posezení a probrání všech starostí a slastí života se psy a malá ukázka Lucčina a Jessiina  diskového umění. Sobotní dopoledne bylo zaplněno výstavou, kde Daisy získala další titul CAJC a BOJ a získala tak titul výstavní junioršampion České republiky. Eddie má na výstavy ještě pořád čas... :-D Večer jsme strávili ve společnosti Lucky, která v neděli dopoledne vyrazila směr Hradec Králové a tím jsme zakončili tento vynikající víkend! 

V letních měsících se přímo v Brně konají dvě krajské (oblastní) výstavy. 23.července je na pořadu dne vyhlášená výstava v Žebětíně, kde se Eddie znovu po téměř 14měsících představí ve výstavním kruhu! Posuzovat bude pan Němec, se kterým nemáme zkušenosti, tak jsme zvědaví, jak to celé dopadne. Držte nám palce!!

Kontakt

Antonín Halla / Kateřina Franková

gilmour@setters.cz

Brno

Vyhledávání

Aktualizace 

4. srpna 2014

 

Optimalizováno pro prohlížeč Chrome

2009-2014 Katka Franková

2009 - 2012 Všechna práva vyhrazena

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode