[Syndy ze Srbeckých luhů]

Ostrý start - MEZINÁRODNÍ FIELD TRIAL

28.04.2012 23:17

Náš klub (Moravskoslezský klub anglických ohařů - MSKAO) pořádal tradiční Mezinárodní Field Trial v Telnici u Brna. Protože se zároveň konala schůze klubu, využili jsme příležitosti a na tuto velkou akci jsme se jeli podívat.

Když jsme dorazili na místo, výcvikář našeho klubu mi vrazil do ruky přihlášku na FT se slovy: "Jsi tu se psem, bez toho to nepůjde" a bylo to. Obrovský, ba dokonce rozhodující vliv na celou záležitost měla Lucka Studýnková, která přihlášku vzala a vyplnila. naštestí situaci zachránila velkou peprmintkou... :-) Ale jsem rád, že jsme do toho nakonec spadli a Lucko, díky moc! ;-)

Startovali jsme v kategorii SOLO (přece nebudu kazit výkon někomu s ambicemi) a jak už to bývá, kategorie solo bežela až po párových bězích. Na řadu jsme se dostali jako poslední ze všech zúčastněných anglických ohařů, až po dvanácté hodině. Zde se projevila Edíkova nezkušenost - celou čekací dobu byl velmi roztěkaný, neklidný, neustále koukal "co kde lítá" a i přes velké horko, které od časného rána vládlo, neměl valný zájem o vodu, chládek či odpočinek... To se zákonitě projevilo na jeho výkonu, bohužel negativně.

Svůj rozběh Eddie zahájil ve velkém stylu. Zeširoka se rozběhl do kopce, kde suveréně hledal vítr, ve velké rychlosti správně otáčel a v jetelině skvěle hledal. Za svůj výkon si vysloužil pochvalná slova rozhodčích. Když jsme doběhli na okraj jeteliny, rozběh byl přerušel a přecházelo se na nový start. Zde se projevila i má nezkušenost, jelikož jsem neměl v poli s sebou láhev s vodou (zůstala v prostoru korony), psa jsem při přechodu nemohl znovu osvěžit. Druhou část běhu už začínal velmi rozvážně, avšak stále se snažil hledat a zvěř najít. Bohužel pomyslnou třešničku na dortu jsem zasadil já, když jsem nevnímal vítr, který se během minuty otočil o devadesát stupňů a psa posílal špatným směrem. To mu sebralo poslední zbytky sil po celém namáhavém dni a tak se rozhodl svůj rozeběh dobrovolně ukončit, lehl si trávy a odpočíval... :-)

To, aby si uprostřed hledání Eddie lehl a nechtěl pokračovat, se nám nikdy nestalo. Je nutné si ale uvědomit, že jsme vůbec nepočítali s tím, že budeme startovat, takže celý týden před FT byl pes v tradičním každodenním vycházkovém zápřahu, ráno dostal plnou porci masa, několik hodin strávil pozorováním ostatních psů a o vodu nejevil valný zájem... Doufám, že se jeho hlavička makovička poučila (stejně jako moje) a příště už to bude jen a jen lepší... 

 

Fotografie v naší galerii a kompletní oficiální výsledky na stránkách MSKAO!

Kontakt

Antonín Halla / Kateřina Franková

gilmour@setters.cz

Brno

Vyhledávání

Aktualizace 

4. srpna 2014

 

Optimalizováno pro prohlížeč Chrome

2009-2014 Katka Franková

2009 - 2012 Všechna práva vyhrazena

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode