[Syndy ze Srbeckých luhů]

Olomoucká národní výstava v Brně

13.01.2012 12:54

O víkendu 7.-8.1.2012 proběhla první letošní výstava - Hanácká národní výstava psů, která se obvykle pořádá na olomouckém výstavišti, ale z důvodu jeho rekonstrukce byla tato akce přesunuta do Brna a toho jsme museli využít!

Řádně jsme vyplnili přihlášku, zaplatili výstavní poplatek a pak už jsme jen čekali na vstupní list. Bohužel pořadatelé měli v zaslaných písemnostech zmatek a náš "vstupák" se dostal do cizích rukou. Ale po domluvách z naší strany a omluvách ze strany pořadatelů se téměř vše srovnalo a náležitý dokument dorazil na Tondův mail. I když byl opět špatně.

Pár dní před výstavou jsme zjistili, že ve třídě, do které byl Eddie nahlášen, mají být ještě tři další pejsci. Bernard Lord Everdene, Augustus Everdene a jasný favorit Red Bull Garden Star's, toť byla naše konkurence. Všechny tyto psy jsem již na výstavách několikrát viděla a tak jsem si mohla udělat svůj názor, jak by tyto výsledky mohly asi dopadnout.

A jak se vlastně umístil náš Eddie? Skončil na krásném druhém místě se známkou "Výborná". Pan rozhodčí, Pavel Navrátil, si Eddieho náramě pochvaloval a vytkl mu pouze slabší osrstění. Toníkovi pověděl: "Trochu více v srsti a byl by super", což nám udělalo asi největší radost! Na první místo se jasně prosadil krásný Garden Star's Red Bull s výsledkem V1 a na třetím místě skončil Bernard Lord Everdene se známkou VD3. Augustus Everdene se nedostavil. Na titul res.CAC jsme nemohli pomýšlet, protože pejskovi před námi nebyl zadán CAC. 

Nakonec jsme tedy z výstaviště odcházeli nadmíru spokojení - s krásným posudkem a s výborným výsledkem. Mohli jsme opět vidět spousty našich známých a kamarádů, kterří mají stejné zájmy jako my a dokonce jsme se potkali i s Eddieho bráškou - Sidem ze Srbeckých luhů, který je celý jeho (i náš) táta Cit z Hosteckých vrchů. Sid byl také předeveden v kruhu a v konkurenci tří psů si odnesl známku V3!

Eddieho posudek nalezenete v sekci "Výstavy, zkoušky a zdraví" a kompletní výsledky i s odkazem na různé fotogalerie pak najdete na webu klubových stránek Moravskoslezského klubu anglických ohařů

Foto: Zuzana Nedavašková

 

Kontakt

Antonín Halla / Kateřina Franková

gilmour@setters.cz

Brno

Vyhledávání

Aktualizace 

4. srpna 2014

 

Optimalizováno pro prohlížeč Chrome

2009-2014 Katka Franková

2009 - 2012 Všechna práva vyhrazena

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode