[Syndy ze Srbeckých luhů]

HrKr víkend

16.04.2012 22:58

Pátek 13. bývá pro většinu populace dnem strachu, špatných náhod a omylů. My jsme rozhodně omyl neudělali, když jsme přijali pozvání Lucky Marečkové na víkendkovou návštěvu Hradce Králové a blízkého okolí.

Cestu do Hradce Králové nám usnadnila Verča Otýpková a celá její čtyřčlenná smečka. Verčo díky! Po příjezdu do východočeské metropole jsme ihned zamířili do zoologicé zahrady ve Dvoře Králové nad Labem. Pro našeho Eddieho to byla první návštěva v zoologické zahradě, stejně tak pro Sap (Veroničina kelpie), která byla unesená zejména z hyen. ;-) Eddie konečně objevil, že existují i kočičky, které by mu jeho troufalost oplatily a snad se z toho čelního setkání s tygrem poučil... I když bylo těsně před sezónou a většina zvířat byla umístěna ve svých vnitřních výbězích, celou návštěvu této krásné ZOO jsme si všichni na sto procent užili!

Celý zbytek víkendu jsme věnovali poznávání krás Hradce Králové i nejbližších polí a luk. Co se lidské části naší výpravy týče, HrKr nás nezklamal a označili jsme jej za "hezké město". :-) No a okolní pole a louky učarovali zejména psímu osazenstvu - Eddiemu a Jessie. Konečně jsme na vlastní oči poznali, čemu se říká smečkový efekt - z jindy celkem poslušných psů se rázem staly neovladatelné šílené rakety, které brázdily lány od horizontu po horizont. Samozřejmě přeháním, nicméně určitý pokles ochoty poslouchat byl znát. Na našich procházkách po okolí jsme objevili kouzlo "Labského balzámu", který má na srst doslova zázračný vliv! Přesvědčete se sami v naší fotogalerii!

 

Kontakt

Antonín Halla / Kateřina Franková

gilmour@setters.cz

Brno

Vyhledávání

Aktualizace 

4. srpna 2014

 

Optimalizováno pro prohlížeč Chrome

2009-2014 Katka Franková

2009 - 2012 Všechna práva vyhrazena

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode