[Syndy ze Srbeckých luhů]

Dva měsíce pryč a...

07.10.2011 21:43

"Dva měsíce pryč a..."

Proč takový název naší další novinky? Vzhledem k vytížení při vytváření a správě klubových stránek MSKAO se již nedostanu k trvalé práci na našich stránkách tak často, jak tomu bývalo dříve. A chtě nechtě stránky stagnují... Proto předávám kormidlo Kaťule, která se nyní bude věnovat veškěrému webovému dění.

Tonda

 

Poslední novinka má značně vousaté datum, takže se budu snažit shrnout události posledních dnů, týdnů a měsíců.

Za začátek udělám malou vsuvku o prázdninovém dění - letos jsme zažili opravdový "horor" a shon (více níže), ale mezi tím vším jsme si odskočili na týden do Západních čech i na Lounsko. V Teplé si Eddie pohrál s koťátkem, na Lounsku přičichl k vůni čerstvého chmelu. Naše dojmy líčí fotografie, umístěné ve fotogalerii!

A nyní již k prázninovému dění...

Již na konci června jsme začínali balit naše věci a připravovat se na stěhování do nového bydliště, do bytu v okrajové části Brna. Toto doslova naposlední chvíli padlo (dnes již mohu říct díky bohu!). A tak jsme poznali první starosti s bydlením. Během jednoho dne jsme byli nuceni sehnat nouzové přežívání (záměrně to ani nenazývám bydlením, protože takový název si toto obydlí nezaslouží). Celá tato motanice s bydlením měla ještě zápletku při srpnovém hledání nového stálého bydlení, ale nakonec jsme ze všeho vyšli nejlépe jak jsme jenom mohli. Po třech letech spolubydlení načínáme etapu samostatného bydlení - sehnali jsme byt 1+1. A zároveň v naprosto skvělé lokalitě (městská část Komín) - pár kroků jak na pole a louky (letiště Medlánky a přilehlé oblasti), tak i k řece Svratce a blízkým lesům. Naprosto ideální.

A tak i pro Eddieho začíná nová životní etapa - samostatné bydlení.

 

První týden v novém bytě jsme začali opravdu stylově - od úterku do pondělí nám byla do opatrovnictví svěřena Freda z Želečky od Verči Otýpkové. Samozřejmě, že jsme si každý den společně náramně užili, my, Eddie i Freda. Fotografie najdete ve fotogalerii!

Protože září (i začátek října) se odehrávalo ve znamení slunce, jeho paprsků jsme využili a zkusili cvičit "nošení z vody". To znamená, že jsme poprvé po čtyřech letech v Brně okusili vody přehrady. K našemu údivu, Eddie šel za aportem do vody a celkem spolehlivě ho nosil. Nejprve musel Tonda "okounět" ve vodě okolo aportu (někdy to šlapání vody bylo opravdu unavující), ale poté Eddie ochotně šel do vody i bez asistence. Byli jsme z něj opravdu nadšení!

Krásného sluníčka jsme využili i k návštěvě hradu Veveří, kam jsme Edinka vzali poprvé v jeho životě. Hrad byl celý přístupný zdarma (bez interiérů, samozřejně) a všude jsme mohli se psem. Zvlášť jsme si užili sklepení, kde se naskytla příležitost nafotit zajímavou "stínohru" - uvidíte v našem albu ve fotogalerii!

 

No a na závěr přejeme krásné říjnové dny!

 

 

Kontakt

Antonín Halla / Kateřina Franková

gilmour@setters.cz

Brno

Vyhledávání

Aktualizace 

4. srpna 2014

 

Optimalizováno pro prohlížeč Chrome

2009-2014 Katka Franková

2009 - 2012 Všechna práva vyhrazena

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode